Genel

İYTE’yi Tercih Eden Üstün Başarılı Öğrencilere Burs İmkanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ile İzmirli iş insanı Akif Eski arasında burs protokolü imzalandı.

Yakın dönemde ulusal ve küresel arenada aldığı ödüllerle büyük başarılara imza atan ve Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması 2023’te birinciliği elde ederek Türkiye’nin en memnun olunan üniversitesi seçilen İYTE hayata geçirdiği üniversite-sanayi iş birlikleri ile öğrencilerine staj, kısmi zamanlı iş ve burs olanakları sunmaya devam ediyor.

İYTE ile İzmirli iş insanı Akif Eski arasında imzalanan burs protokolü ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’de üstün başarı elde eden ve üniversite tercihini İYTE’den yana kullanan öğrencilere “Akif Eski Üstün Başarı Bursu” verilecek.

İYTE’yi Tercih Eden Üstün Başarılı Öğrencilere Burs İmkanı

İmza töreni sonrasında açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran, başarılı ve yetenekli öğrencileri motive etmek gerektiğini ifade ederek anlaşma hakkında şunları kaydetti: “Biz İYTE’de nitelikli ve güçlü akademisyen kadromuzla ülkemizin ithalat-ihracat dengesini lehimize çevirecek, geleceğin problemlerini öngörerek çözüm üretecek bilim insanları, araştırmacılar ve rol model lider bireyler yetiştiriyoruz. Ülkemizdeki birbirinden yetenekli genç beyinleri Enstitümüzdeki inovasyon temelli ekosisteme dahil etmek ve öğrencilerimize maddi-manevi her tür desteği sağlamak amacıyla çok geniş yelpazede çalışmalar yürütüyoruz. Buna öğrencilerimize sunduğumuz burs imkanlarımızı genişletmek de dahil. Bu düşünceden hareketle İzmirli ve eğitime katkıda bulunmak isteyen çok değerli iş insanımız Sayın Akif Eski ile bir anlaşma imzaladık. Anlaşmamız kapsamında YKS’de ilk 1000 ve ilk 5000 bandında derece yaparak Enstitümüzü tercih eden öğrencilerimize çeşitli destek paketleri sunacak ve “Akif Eski Üstün Başarı Bursu” vereceğiz. Öğrencilerimize, gençlerimize bu imkanları sunabilmemizde bize destekleri için İYTE Dostumuz Sayın Akif Eski’ye çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin aydınlık geleceği sevgili öğrencilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Neden İYTE Sorusunun Cevabını Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran Verdi!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu