Genel

Şehit Yakınlara ve Gazilere 12,4 Milyon

Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından şehit yakınları ve gazilerin hesaplarına Eylül 2023’te 12,4 Milyon TL yatırdığı bildirildi. 

Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından şehit yakınları ve gazilerin hesaplarına Eylül 2023’te 12,4 Milyon TL yatırdığı bildirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi, “Vakıf tarafından Eylül 2023 ödemesi olarak 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine toplam 11,9 Milyon TL, Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olanların yakınları ve diğer hak sahiplerine toplam 503,5 Bin TL ödeme yapıldı. Böylece Eylül 2023’te hak sahiplerine toplam 12,4 Milyon TL ödendi. Şehit yakınları ile gazilere maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla 13 Temmuz 2019’da kurulan ve Mütevelli Heyeti Başkanlığını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın yürüttüğü Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı, hak sahiplerine ödeme yapıyor. 15 Temmuz darbe girişimi ile İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olanların yakınlarına aylık maddi destek sağlamak amacıyla kurulan Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı aracılığıyla toplam 3082 kişiye ödeme yapılıyor.

Beşiktaş’taki Terör Saldırısı Ardından Toplanan Meblağ

Vakıf kurulduğu günden bu yana tüm hak sahiplerine toplam 367,4 Milyon TL destek sağladı.

Vakıf, 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası ile Beşiktaş’taki terör saldırısının ardından toplanan meblağı kamu sermayeli katılım bankalarında nemalandırarak, şehit yakınları ve gazilere aylık düzenli maddi destekte bulunuyor. Vakfın banka hesaplarında 01.09.2023 tarihi itibarıyla toplam 204,8 Milyon TL bulunuyor. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 15-21 Temmuz Aralığında “Eğitimde Bu Hafta” Bilgilendirmesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu