Genel

Bakan Yusuf Tekin, Üniversite Tercihi Yapacak Gençlerle Buluştu

yusuf tekin

Önce Öğrenci Platformu tarafından Bahçelievler Belediyesi iş birliğinde düzenlenen ve pek çok farklı şehirde gençlere ulaşacak olan Tercih Destek Programı’nın ilk etkinliği 500 üniversite adayının katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirildi. Tercih yapacak öğrencilere birebir tercih danışmanlığı verilmesinin yanı sıra bakanlar, bürokratlar ve sektör temsilcilerinin aralarında bulunduğu alanında uzman isimlerin gençlerle tecrübelerini aktardığı programa, Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de katılım gösterdi.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: “Kendi Dünyanızı ve Yeteneklerinizi İyi Görerek Tercihte Bulunmalısınız”

Bakan Tekin programda yaptığı konuşmada gençlerin bugün hayallerindeki fakülte ve bölümde okuyabilmeleri için çok geniş bir seçenek havuzuna sahip olduklarının altını çizerek kariyer planlaması ve tercih danışmanlığı için yapılan bu tür toplantıların onlar için ciddi bir şans olduğunu dile getirdi. Bakan Tekin, “Tercih sürecinde size en çok faydası olacak şeyler: kendi iç dünyanızı ve kendi yeteneklerinizi iyi görmek ve ona göre tercihte bulunmak. Eğer bunu yapmazsanız bir ömür boyu istemediğiniz, sevmediğiniz bir mesleği icra etmiş olacaksınız. Ama bunu yaparsanız severek zevkle yapacağınız bir meslek yapmış olacaksınız.” diye konuştu.

 

Bakan Yusuf Tekin, Üniversite Tercihi Yapacak Gençlerle Buluştu

Bakan Tekin: “Biz Akademisyenler Size Hayatınızın Bir Kısmında Danışmanlık Vermiş Olacağız”

Kendisinin de bir ebeveyn olarak çocuklarının tercihine saygı duyduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, gençlerin istedikleri okulu kazanmaları temennisinde bulunduğunu ifade ederek şunları söyledi, “Kazandıktan sonra kendinizi lütfen ama lütfen üniversitelerde biz akademisyenlerin size vereceği derslerle sınırlandırmayın. Biz sizin hayatınızın sadece bir kısmında size danışmanlık vermiş olacağız. Ama hayatın onun dışında belki yüzde elli, yüzde altmış, yüzde yetmiş beşlik bir kısmında öğreneceğiniz şeyler o kampüs binasının içerisinde, dışında sizin başka tür etkinliklerden alacağınız şeyler. Benim sizden isteğim bu ülkeye sahip çıkacak, bu ülke için mücadele edecek, bu ülke için değer, fikir üretecek bütün ortamlarda var olun, bulunun. Hem bu şekilde kendinizi daha iyi geliştirmiş olacaksınız, hem de biz, sizin büyükleriniz, sizinle ilgili güzel düşünceler içerisinde olacağız ve gönlümüz, içimiz ferah bir biçimde bu ülkeyi sizlere emanet etmiş olacağız.”

  “İnsanlık Adına Büyük Bir Dramı Yaşıyoruz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu