Sağlık

“14 Mart Tıp Bayramı Asm Grup Elemanlarını Teğet Geçiyor”

Genç Sağlık Sendikası Asm Grup Elemanları Komisyonu Başkanı Büşra Şahiner, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Değişen Tek Şey Zaman Mağduriyet Aynı Mağduriyet !

Şahiner, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Mesleğini fedakarca icra eden binlerce sağlık çalışanı, sağlıkçı sıfatı olmayan Asm Grup Elemanları. İşe girerken istenen sağlıkçı diploması.. Bir ay sonra bedeli asgari ücret dahi olmayan maaş bordroları.. olmayan sosyal hakları.. olmayan iş güvenceleri.. olmayan görev tanımları.. pandemi döneminde alkışlanan.. hakkınız ödenmez denen ve hakları henüz ödenmeyen, kuruma gelen maske ve aşılardan mahrum bırakılan, sokağa çıktığında sağlıkçı olduğunu ispatlayamayan , depremde asm’si yıkılan , doktoru yer değişikliği istediği icin issiz kalan, her asgari ücrete zam haberiyle işten atılan binlerce asm grup elemanı.. 14 Mart Tıp Bayramı ve bu özel günü bayram havasında kutlayamayan binlerce sağlık çalışanı.. Bundan tam bir yıl önce aynı sağlıkçı grubu için , aynı ses tonuyla,aynı mücadele inancıyla kadrolu bir çalışma hayatı istemiştik.. Bu süreçte ne yazik ki değişen tek şey zaman.. mağduriyet aynı mağduriyet.. değişmeyen, değişmeyecek olan tek şey ise mücadele inancımız oldu”

‘Eleman’ İfadesini Çıkaralım Yerine..

“Bizler bugün bu sağlık ordusu için dün ne istediysek bugün aynı şeyi çok daha gür bir sesle istiyoruz.
Talebimiz bu büyük sağlık ordusu için branş farkı gözetmeksizin, yarı zamanli tam zamanli ayrim yapilmaksizin eşit işe eşit maaş olacaktır ,eşit işe eşit özlük hakkı olacaktır Asm Grup Elemanına Kadro olacaktır Bugün burda değerli devlet büyüklerimize diyoruz ki ; “eleman ” ifadesini çıkaralım yerine büyük harflerle sağlıkçı yazalım, birinci basamak sağlık hizmetleri çok değerlidir bizler bu alanı güçlü tutarsak 2. Ve 3. Basamak sağlık hizmetleri sorunsuz isleyecektir bu durum devletimiz hazinesine katkı sağlarken binlerce sağlıkçıyı mutlu edelim, daha önce kamu dışı asç lere sağlanan kadroyu bu büyük sağlık ordusuna da sağlayalım adalet ve esitlik ilkesi yeini bulsun .. Başarılı sağlık hizmetleri mutlu sağlıkçılar ile sağlanacaktır.. hemşire, ebe, att, tıbbı sekreter, temizlik personeli sağlıkçıdır İş güvenceli bir çalışma alanına kavusmalıdır” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Kronik Yorgunluk Nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu