Sağlık

“Aile Hekimleri Yalnız Değil”

Aile Hekimleri Sözleşme Feshi Şoku Yaşıyor !

Aile Sağlığı Merkezlerinde fahiş kira artışları yaşandı.  Aile hekimlerinin kira artışlarıyla ilgili yaşadığı sorunlar konuşulmak için İstanbul Tabip Odası’nda bir toplantı gerçekleştirildi.

Türk Sağlık-Sen'den Aile Hekimi Ve Aile Sağlığı Çalışanlarına Dair Talepler

Kira zamlarını ödemek imkansız hale geldi

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Saffet Ercan’ın ve TTB Aile Hekimleri Kol Başkanı Dr. Emrah Kırımlı’nın katıldığı toplantıda, yaşanan ekonomik krizin ağırlığını ve astronomik kira zamlarını karşılamaktan uzak maaş zam oranıyla Aile Sağlığı Merkezleri’nde hizmet vermenin giderek imkansız hale geldiği dile getirildi. Kira artışı sebebiyle mülk sahibiyle ciddi sorunlar yaşayan ve başına da yansıyan bu sorunla ilgili Beylikdüzü 14 nolu aile sağlığı merkezinde çalışan aile hekimleriyle irtibata geçilerek sorunun çözümü için kendilerine her türlü kurumsal desteğin verilmesi kararlaştırıldı. Konuyla ilgili ve diğer sorunları konuşmak için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ile bir görüşme yapılmasına karar verildi.

“Kızamık Aşısı Yapılmamış Çocuklar İçin Anket”

Toplantıda öte yandan, “1 Ekim’de İstanbul Tabip Odası’nda yapılacak olan Temsilciler Kurulu Çalıştayı’na aile hekimlerini temsilen katılacak isimler belirlendi. İstanbul Tabip Odası öncülüğünde kurulan “İstanbul Depremine Yönelik Sağlık Hizmetinin Yapılanması Çalışma Grubu’na aile hekimlerini temsilen bir aile hekiminin katılımı için Aile Hekimleri Komisyonu’na duyuru yapılması kararlaştırıldı. Kızamık aşısı yapılmamış çocukların ve aşı reddinde bulunan ailelerin sayısının tespiti için bir anket yapılması ve bu sayede sahadaki durumun ortaya çıkarılması hedeflendi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Müzisyen Yalçın Bostancı, Akciğer Nakli Bekliyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu