Sağlık

Depremzedelerin Durumu İyiye Gidiyor

Depremzedelerin Durumu İyiye Gidiyor

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavisi halen devam eden depremzede hastaların durumu hakkında bir paylaşımda bulundu.

 

Depremzede Mehmet Şerif Tansal: “Çok Güzel İlgi Alaka Var Biz Depremzedelere”

Depremzede Mehmet Şerif Tansal: “Çok Güzel İlgi Alaka Var Biz Depremzedelere”

6 Şubat’ta gerçekleşmiş olan Kahramanmaraş merkezli depreme Hatay ilinin Antakya ilçesinde depreme yakalandığını belirten Mehmet Şerif Tansal, “Enkazdan 52 saat sonrasında çıkarıldım. Enkazdan çıkarılma sürecimde Adana Balcalı Hastanesi’ne sevk edildim. Balcalı Hastanesi’nde ayağım diz üstü ampüte oldu. Ondan sonra beni Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne sevk ettiler. Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nde ortopedi bölümünde tedavi gördüm, ameliyatlarımı oldum. Doktorlarıma, hemşirelerime çok teşekkür ederim. Çok güzel ilgi alaka vardı biz depremzedelere.” dedi.

Yaralarının iyileşmesi için plastik cerrahi servisine nakledildiğini dile getiren Tansal, “Oradaki doktorlara ve hemşirelere çok teşekkür ederim ilgileri, alakaları için. Çok sağ olsunlar, var olsunlar. En son artık Fizik Tedavi Hastanesi’ne sevk edildim. Buradaki tedavilerim devam ediyor.” diye konuştu.

 

Depremzede Yakını Emine Arslan: “Hocalarımızla Birlikte Çok Güzel Bir Seviyeye Geldik”

Depremzede Yakını Emine Arslan: “Hocalarımızla Birlikte Çok Güzel Bir Seviyeye Geldik”

Yaşanan deprem öncesinde Hatay, Antakya’da yaşadıklarını dile getiren ve oğlu Emre Arslan 4 gün sonrasında enkazdan çıkarılmış olan Emine Arslan, “Pazar gecesi Emre, babaannesinde kalmak istedi. Deprem gecesi orada olduğu için 4 gün boyunca enkazın altındaydı. Dördüncü gün çıkarıp Adana Şehir Hastanesi’ne sevk ettiler. 10 gün sonrasında Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne sevk edildik, 19 Şubat günü.” dedi.

Oğlunun yedi yaşında olduğunu ve birinci sınıfa gittiğini belirten Emine Arslan, “Fizik tedavi görüyor şu an. Çok şükür güzel gidiyor. Önceden ayağının üstüne basamıyordu, sol bacağında kas kısalması var. Hocalarımızla birlikte çok güzel bir seviyeye geldik. Şu an çok şükür yürüyor ama biraz topallayarak yürüyor. Bu süreç de zamanla geçecek inşallah.” diye konuştu.

  YÖK Önünde Neler Oluyor ?

 

Depremzede Batuhan Berke Yanar: “Hemşire Ablalarım ve Abilerim Bize Çok Yakın Davranıyorlar”

Depremzede Batuhan Berke Yanar: “Hemşire Ablalarım ve Abilerim Bize Çok Yakın Davranıyorlar”

Hatay’ın İskenderun bölgesinden geldiğini ve 20 saate yakın enkaz altında kaldığını söyleyen Batuhan Berke Yanar, “Yani şimdi korkular vardı bacağımla ilgili, durumumla ilgili. Burada içimiz rahat. Yaklaşık iki yahut üç aydır buradayım. Tedavim iyiye gitti. İçimde hiç şüphe kalmadı, korkularım gitti. Zamanla yaralarım sarıldı. Bayağı ilerledim yani fizik olarak. Azimliyim, hızlı gidiyorum.” dedi.

Hastanenin bir çok şey kattığını ve hiperbarik tedavisi aldığını açıklayan Yanar, “İlk geldiğim zaman aşırı derecede hiperbarik tedavisine ihtiyacım vardı. Doktorlardan çok memnunum. Hemşire ablalarım ve abilerim bize yakın davranıyorlar.” diye konuştu.

 

Depremzede İnan Kılıç: “Normale Dönüyorum”

Depremzede İnan Kılıç: “Normale Dönüyorum”

Adıyaman’dan geldiğini ve yaklaşık 17 saat enkaz altında kaldığını dile getiren İnan Kılıç, “Enkazdan çıkar çıkmaz beni buraya yönlendirdiler. Gelir gelmez de Çocuk Yoğun Bakım biriminde ameliyata alındım. Yaklaşık 2 hafta yoğun bakımdaydım, ondan sonra beni bu birime sevk ettiler. Üç aya yakındır da buradayım, fizik tedavi alıyorum. Durumum daha da iyiye gidiyor, gün geçtikçe daha da hareketlenmeye başlıyorum. Normale dönüyorum.” dedi. Depremzede Kılıç, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde çalışan doktorlardan, hemşirelerden, çalışanlarından, personellerinden, genel olarak hastanenin kendisinden gayet memnun olduklarını söyledi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu