Sağlık

Hemşirelerden Şiddete Karşı Saç Kesme Eylemi ! 

Saç Kesme Eylemi Başlattı !!! Silivri Devlet Hastanesi’nde görevli bir hemşirenin hasta yakınları tarafından şiddete maruz kalması ve saçlarının yolunması üzerine, hemşireler sağlıkta şiddete karşı ‘Saç Kesme’ eylemi başlattı. HEP-SEN tarafından başlatılan eylem, Türkiye genelinde hızla yayılıyor. 

HEP-SEN tarafından yapılan açıklamada, “İstanbul Silivri Devlet Hastanesinde yaşanan ve bir hemşireyi hedef alan  şiddet terörüne karşı Hep-Sen hareketinin nöbetlerde başlatmış olduğu ve ülke geneline yansıyan  tepkiselliğe selam olsun. Üç maymuna  oynayan yetkililere inat tepkiselliğimiz artarak devam edecek. Herkesin susup,pustuğu; şiddette karşı tepkisellikte dahi ayrımcılığın temel alındığı  ortamda Hep-Sen tereddüt etmez, gereğini yapar. Tüm sağlık emekçilerini #sacımıntelinedokunma tepkiselliğine destek vermeye davet ediyoruz” denildi.

Kanunlar Caydırıcı Olmalı 

Birlik Sağlık Sen Genel Başkan yardımcısı hemşire Neslişah Karakaptan,  konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı. Karakaptan, “Sağlıkta şiddetin bilmemesinin temel sebebinin etkili caydırıcı kanunların çıkartılmaması olduğunu ve hiçbir sağlık çalışanına şiddet uygulanmaması gerektiğini vurguladı. Karakaptan sağlık çalışanlarının da kamu hizmeti verdiğini, her birinin ailesinin olduğunu unutmamak gerekir” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)   Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs Mücadele ve Dayanışma Günü Paylaşımı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu