Sağlık

HEPSEN’den Trakya Üniversitesi Başhekimine Açık Mektup !

Trakya Üniversitesi’nde neler oluyor ? HEPSEN, Trakya Üniversitesi Başhekimine hitaben açık bir mektup yayınladı.

HEPSEN Genel Başkanı Yunus Şimşek imzalı mektup şöyle, “Trakya Üniversitesi Hastanesi Başhekimi:
Kanunsuz sözel talimat vererek servislerin kapılarına özel güvenlik görevlilerini yığdınız. İllegal barikatlar kurdurmak suretiyle kanunsuz sözel talimatlar verdiniz. Tüm bu yasa dışı eylemlerinizin arkasında şahsınız ve illegal yapılanma duracak! Bu illegal eylemler ceryan ederken olay yerine intikal eden İl Emniyet Müdür Yardımcısına, tarafsız süreç yönetimi yapan Cumhuriyet Savcılığına ve konu ile ilgilenen Edirne Valiliğine teşekkür ederiz. Kurumda Hep-Sen üyesi veya başka bir sendika üyesine yapılan yasadışı tek bir davranış, karşılıksız bırakılmayacaktır.Merkez Yönetim Kurulumuz, eylemsellikte dahil tüm tedbirleri ele alacaktır.
Devletin kurumu, kişilerin kanunuyla değil devletin kanunu ile yönetilir. Koltuğunun arkasına saklanıp özel güvenlik görevlilerine suç işlettirme, karşımıza dikme! Devletin koltuğuna, devlet terbiyesiyle otur!
Kurumda dik duran, haksızlığa susmayan ve telefon yağmuruna tutan tüm sağlık emekçilerine yürekten teşekkür ediyoruz. Konu ile ilgili altı avukatımız görevlendirilmiştir.Hepimizin hareketi Hep-Sen hiçbir haksızlığa susmadığı gibi tek geri adım atmaz” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Özel Ege Şehir Hastanesi Faaliyetlerine Ara Verdi !

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu