Sağlık

Kılıçdaroğlu’ndan, Göç Eden Doktor ve Hemşirelere ‘Bavullarınızı Toplayın’ Çağrısı

kemal kılıçdaroğlu

Ana Muhalefet Partisi CHP Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, projelerini açıkladığı ‘Bay Kemal’in Tahtası’ serisinin 8’inci bölümünde sağlık projelerinden bahsetti, Kılıçdaroğlu, sağlık kentleri ve sağlık turizmi konusunda açıklamalarda bulunarak, yurt dışına göç eden doktor ve hemşirelere seslendi. “Bavullarınızı hazırlayın” diyen Kılıçdaroğlu, “Şimdi ülkemizi bırakıp gitmek zorunda kalan doktorlarımıza ve cazip teklifler nedeniyle şansını Avrupa’da deneyen hemşirelerimize sesleniyorum. Bavullarınızı toplayın, sağlık kentlerini kurmak için her birinizi ülkemize geri dönmeye davet ediyorum” dedi.

Sağlık Kentleri Projesi’ni Tanıttı

Bay Kemal’in Tahtası adıyla sosyal medyada projelerini açıklayan CHP Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sağlık alanında iktidara geldiklerinde gerçekleştirecekleri projelerden bahsetti. Kılıçdaroğlu, “Bu proje ülkemizin iki üstünlük alanının birleşmesinden oluşuyor. Turizm ve sağlık alanları. Madem dünyanın en güzel ülkelerinden birine sahibiz bu avantajımızı neden kullanmayalım. Ülkemizin turizm potansiyeli sağlık ve bakım potansiyeli ile birleştireceğiz. Dünyanın en iyi doktorları bizde en donanımlı hemşireleri ve sağlık personeli bizde. Türkiye’de 3 bölgede İstanbul, İzmir ve Antalya’dan başayarak sağlık kentleri kuracağız. Bu sağlık kentleri en üst donanımda kaliteli hastanelere sahip olacak. Bu hastaneler bizde lider kliniklerle profesyonel bir ekiple işletilecek burada çalışan sağlık ve bakım personeli yabancı dili en ileri düzeyde konuşanlar arasından seçilecek. Bu tesislerde uluslararası standart ve akreditasyonlarda sağlık hizmeti verilecek” dedi. 

5 Yıl İçinde 3 Milyar Dolar Ek Gelir, 50 Bin Kişiye İstihdam

Sağlık Kentleri Projesi ile 5 yıl içinde 3 milyar dolar ek gelir, 50 bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini söyleyen CHP Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, “bununla da yetinmeyeceğiz sağlık kentlerimizde entegre yaşlı bakım tesisleri kuracağız. Bu adımlardan sonra bahsettiğim tesislerimizin talep garantisini sağlamak için ülkeler emeklilik fonları ve sigorta şirketleriyle ikili anlaşmalar yapacağız.. Bu sağlık kentlerimizde medikal teknolojiler akıllı sağlık hizmetleri robotik teknoloji ve tıbbi yapay zekayı kullanarak en üst düzeyde insan odaklı hizmetler sunacağız. Türkiye 10 yıl içerisinde sağlık ve bakım sektöründe dünyanın lider ülkelerinden biri olacak. Şimdi ülkemizi bırakıp gitmek zorunda kalan doktorlarımıza ve cazip teklifler nedeniyle şansını Avrupa’da deneyen hemşerilerimize sesleniyorum. Bavullarınızı toplayın sağlık kentlerini kurmak için her birinizi ülkemize geri dönmeye davet ediyorum. Dünyanın bir ucundan anne ben dönmem diyen evlat içinde öyle bir umutla döneceksin ki geliyoruz” diye konuştu. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

  Bayraklı Şehir Hastanesi’nin Açılışı Ertelendi İddiası !

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu