Sağlık

TTB ve TDB’den 1 Mayıs’ta Örgütlü Dayanışmada Kararlılık ve Güçlülük Çağrısı!

1 mayıs pankart

1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü İstanbul’da Maltepe’de kutlandı. Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı, Maltepe’de düzenlenen 1 Mayıs Mitingi’nde yaptığı konuşmada ‘örgütlü mücadelemiz daha güçlü ve kararlı olmalıdır” çağrısında bulundu. Fincancı’nın ardından Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Ahmet Tarık İşmen konuşma yaptı.

1 mayıs maltepe

fincancı

“Emeğimizle Ördüğümüz Dayanışmamız Daha Kararlı Olmalıdır”

Fincancı konuşmasında “Bizi zapt altına almaya çalışanlara, memleketi enkaz altında bırakanlara inat bizi zehirleyenlere inat  emeğimizle sözümüzle ördüğümüz örgütlü dayanışmayla mücadele sözümüz her zamankinden güçlü ve kararlı olmalıdır. Sermayeye peşkeş çekilen yaşamlarımıza sahip çıkmak, 20 yıllık bir iktidarın sonunda geldiğimiz yerde bizi emeğimizi değersizleştirenlere karşı sözümüzü korumak, yarattıkları yıkımı durdurmak bizlerin ellerindedir. Türkiyedeki hekimlerin örgütlü gücü Türk Tabipleri Birliği olarak, bizler mesleğimizin ve mesleki tarihsel birikimine güveniyoruz. Nasıl emek bizim söz bizim sloganıyla meydanlarda yollarda grevlerde emeği değersizleştirilen kölelik koşullarında çalışmaya zorlanan, her gün şiddete uğrayan umudunu yitirmekte olan meslektaşlarımızın sesi olduysak bugün de haklarımız için hep birlikte özgür ve demokratik bir ülkede barış içinde yaşamak, bu ülkede yaşayan tüm insanların toplumsal ve siyasal iyilik halini sağlamak için mücadeleye hazırız. Cumhuriyetin ikinci yüzyılına, ilk yüzyılda yüzleşemediklerimizle, en uzun çalışma saatleri en düşük ücretle, olağandışı durumlarla baş etmekten uzak, afetleri felaketlere dönüştürmekten zerre kaçınmayan, bizleri susturmak sindirmek adına türlü yalanla hapse atan güvenlikçi bir olağanüstü hal rejimi adı altındayken tam da şimdi doğayı talan edip yaşamlarımıza el koymaktan çekinmeyenlerle karşılaşma zamanıdır. Dün erkendi yarın geç zaman tamam bugün emek bizim söz bizim gelecek hepimizin söz veriyoruz birlikte değiştireceğiz, birlikte değiştirmeye gidiyoruz” dedi. 

  Fibromiyalji Hastalarının Baharı ve Ramazan’ı Rahat Geçirmesi Mümkün

tarık işmen

TDB Başkanı İşmen: Toplumun Yüzde 60’ı Açlık Sınırının Altındadır!

Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Başkanı Ahmet Tarık İşmen, “Bir kısım kandırılmış yığınlar çeşitli vaatlerle bu gayri meşru düzenin kalkanları olmaktan geri durmuyorlar. Bugün ülkemizde güvensiz çalışmanın her alanda yaygınlaştırılmasıyla, sendikaların işlevsizleştirilmesiyle ya da işyerlerinde sendika üyelikleri baskı korkuyla yok edilmeye çalışılmaktadır. Bunun sonucu toplumun yüzde 60’ı açlık sınırının altındaki, asgari ücrete mahkum, emeklilerin onurları zalim düzenin altında can çekişmektedir. Ülkenin üreten toplumsal zenginlikten aldıkları pay azalırken, sermaye kefenin cebi varmışcasına ihtirasla emek sömürüsüne devam etmektedir” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu