Sağlık

Sağlık Çalışanları İş Bırakıyor !

Sağlık sorunları

Sağlık Çalışanları iş bırakıyor. Türkiye genelinde örgütlü 19 sendika ve iki Aile Hekimliği Federasyonu’nun katılımıyla 1-2 Ağustos tarihlerinde sağlık alanında iş bırakma eylemi gerçekleştirilecek.

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kısa adı SABİM olan Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Mücadele Platformu, 19 sendika 2 aile hekimliği federasyonu olmak üzere toplam 21 STK’nın birleşimiyle kuruldu. Yetkili olmasına rağmen üyelerinin hakkını arama noktasında yeterli inisiyatifi almayan, sağlık sisteminin bu hale gelmesinde büyük rolü olan sendikalara karşı, sendikal mücadelenin varlığına ve önemine vurgu yapma ve sahanın beklediği umuda çare olmak üzere 21 STK bir araya geldik.
Taleplerimizi dile getirme amaçlı ilk iş bırakma eylemimiz, toplu görüşme sözleşme görüşmelerinin başlayacağı 1 ve 2 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleşecektir. Sağlık sisteminde kaliteli hizmet sunumu için yeterli zamana, yeterli ücrete ve hak edilen saygınlığı görmeye ihtiyaç vardır. Bu sebeplerle şiddet, mali haklar, özlük hakları, çalışma koşulları, liyakat şeklindeki 5 temel başlık altında, temel ortak taleplerimiz belirlenmiştir” dedi.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Basın Açıklaması Yapılacak

Doğruyol, sözlerine şöyle devam etti, “Nitelikli sağlık hizmeti oluşumu için verilecek bu mücadelede sadece kendimiz için değil hastalarımız içinde mücadele ettiğimizin bilinciyle tüm halkımızı yanımızda olmaya davet ediyoruz. Tüm bu sebeplerle İzmir Sabim platformu tarafından 1 Ağustos 2023’te İzmir Sağlık Müdürlüğü önünde saat 12:30’da basın açıklaması gerçekleştirilecektir. 2 Ağustos 2023 saat 12:30’da ise Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir araya gelinerek basın açıklaması yapılacaktır” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

 

  “Sigara Bağımlılığı Tedavi Edilebilir Mi ?”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu